Dergi Yönetim Sistemi

Tüm İşlemler Tek Bir Menüde

Bilimsel Dergi yönetimi için tüm yönetim süreçlerini tek bir yere topladık. Onlarca sayfa gezmenize gerek kalmadan tüm işlemlerini birkaç tık ile halledebilirsiniz.

Gelişmiş Makale Yönetimi

Yazarın makaleyi yüklemesinden itibaren yayınlanmasına kadar geçen tüm süreçleri kolayca yönetebilirsiniz. Gerekli durumlarda makalelerin yazarlarına tüm işlemleri e-posta ile bildirebilirsiniz.

Hızlı Ön Yüz Yönetimi

Dergi Yönetim Sistemi basit bir ön yüz yönetimine sahiptir. Ön yüzde yer alan tüm alanları kolayca güncelleyebilir ve ekleyip çıkarabilirsiniz.

Dergi Yayınını Kolaylaştıran Uygulamalar

Uygulamalarımız yayın süreçlerini kolaylaştırmak üzere geliştirilmiştir. Sayı yayınlandığında sayfadan ayrılmadan indexlere FTP yoluyla sayı dosyalarını gönderebilirsiniz. Dergi kapaklarınızı kolayca oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı

Gelişmiş Kullanıcı Yönetimi

Sistem tüm yönetim süreçleri için ayrı ayrı kullanıcı atanabilmektedir. Yönetici, yayın kurulu, sekreterya, hakem, yazar, okur, muhasebe, çevirmen vb. Her kullanıcı kendine ait işlemleri yapabilmektedir.
Dergi Yönetim Sistemi

Sistemde Makalenin Serüveni

Makale Gönderme

Yazar sisteme üyelik süreçlerini tamamlayarak giriş yapar. Makalesini incelenmek üzere sistem üzerinden gönderirir. Bu aşamada makaleye ait tüm bilgiler alınmaktadır (Yazar, Başlık, Özet, Makale Türü, Dosya vs.).

Sekreterya Kontrolü

Yazar tarafından gönderilen makale sekreterya kontrolünden geçmektedir. Bu süreçte sekreterya makaleyi dergiye uygunluk bakımından inceler, uygun ise yayın kuruluna değilse düzeltilmesi amacıyla yazara geri gönderir.

Yayın Kurulu Değerlendirmesi

Sekreterya sürecinden geçen makale yayın kurulunda değerlendirmeye alınır. Bu süreçte yayın kurulu makalenin hakem değerlendirmesine gönderilmesine ya da reddine karar verebilir.

Hakem Değerlendirmesi

Hakem atanan makale için hakeme bilgilendirme yapılır. Hakem sistem üzerinden değerlendirmesini tamamlar. Bu süreçte yazar ve hakem birbirinin bilgilerine erişemez.

Editör Kontrolü

Hakem değerlendirmesi sonrası makalenin kararının verilmesi işlemi editör tarafından yapılır. Editör hakem kararlarını da dikkate alarak makale hakkındaki kararını verir.

Kabul & Yayın Süreci

Editör süreci sonrası kabul edilen makale yayın sırasına eklenerek sıraya alınır. Sırası gelen makale sıradaki sayıda yayımlanır.

Dergi Yönetim Sistemi

Hakem Süreci Nasıl İşler?

Hakem süreçleri çift taraflı kör tabir edilen süreçle yönetilmektedir. Atanan hakem yazarı, yazar da hakemi göremez. Makaleye verilebilecek kararlar, dergi yönetimi tarafından belirlenmektedir.
01

Atama

Yayın kurulu tarafından belirlenen hakem ilgili makaleye atanır. Hakeme bilgilendirme e-postası gönderilir.
 

02

Kabul & Ret

Hakem sisteme giriş yaparak değerlendirmeyi kabul veya reddedebilir. Hakemin değerlendirme kabulü için 15 gün süresi bulunmaktadır.

03

Değerlendirme

Kabul işlemi sonrası değerlendirme süreci başlar bu süreçte hakem makaleyi inceleyerek gerekli raporunu hazırlar. Sistemde makale ile ilgili anket, karar ve notlar hakemden talep edilmektedir.

04

Davet

Sisteme kayıtlı olmayan hakemler değerlendirme için davet edilebilmektedir. Değerlendirme bağlantısıyla kaydolan hakemlere ilgili makale atanarak değerlendirme süreci başlar.

Bize Ulaşın

+90 505 992 3388

Bize Ulaşın